Kulturysta Radosław Słodkiewicz - inspiracja dla wielu

Dodane przez Piotr Wnęk
Kategoria: Kulturystyka

Młodość Radosława Słodkiewicza

Polski kulturysta Radosław Słodkiewicz urodził się w 1976 roku w Goleniowie. Już od małego lubił wysiłek fizyczny i interesował się sportem. Fascynowali go sportowcy o atletycznych i rozbudowanych sylwetkach.  Ojciec Słodkiewicz był marynarzem i z jednej z wypraw przywiózł mu figurkę komiksowego bohatera Hi-mana. Bohater ten odznaczał się wielką muskulaturą i wtedy jeszcze młody chłopak wierzył, że z takim ciałem można się tylko urodzić. Pod koniec szkoły podstawowej w gazecie "Atleta" Radosław zobaczył zdjęcie ówczesnego mistrza Polski w kulturystyce Antoniego Brzozowskiego. Zdjęcie to stało się dla niego inspiracją i motywacją do treningu.

Początki treningów na domowej siłowni

Podczas gdy rodzice budowali dom, młody chłopak postanowił wykorzystać znajdujące się materiały i stworzyć własną siłownię. Prymitywny sprzęt do ćwiczeń stworzył z pustych wiader zalanych betonem, za sztangę służyła mu rura, za ławkę deska, a stojaki stworzył z poręczy od krzeseł. W tamtym okresie Słodkiewicz popełniał mnóstwo błędów zarówno treningowych, jak i dietetycznych. Trenował za długo (po 5 godzin dziennie), zbyt intensywnie, jadł mało co zatrzymywało progres, a w konsekwencji odbijało się negatywnie na jego motywacji. Po miesiącu ciężkich treningów zrobił trzymiesięczną przerwą, aby potem powrócić.

Początek kulturystycznej drogi

Bodźcem, który sprawił, że Słodkiewicz wrócił do treningów było otwarcie w Goleniowie siłowni Taurus. Atmosfera do ćwiczeń była świetna, mimo, że brakowało sprzętu, a w zimie dłonie przymarzały do sztangi. Wtedy też, w wieku 16 lat, po 2 miesiącach treningów wystartował w pierwszych zawodach. Ważący 65 kilogramów przy wzroście 180cm Słodkiewicz zajął ostatnie miejsce, ale dostał nagrodę dla najmłodszego uczestnika. W tamtym okresie, niektórzy powtarzali, że nie nadaje się on do tego sportu. Dopiero 3 lata później nastąpił kolejny jego start w Stargardzie Szczećińskim, w którym Słodkiewicz zajął 3 miejsce. Zrobienie topowej formy uniemożliwiała mu zła dieta (np. głównym źródłem białka w jego jadłospisie było mleko 2%, pił 4-5 litrów).

Kariera Radosława Słodkiewicza

W poukładaniu diety początkującemu kulturyście pomógł Krzysztof Skryplonek (na zawodach w Stargardzie Krzysztof był drugi). Kulturysta Radosław Słodkiewicz zrobił duże postępy w rzeźbie swojej sylwetki, ale pojawił się nowy problem - miał za małą masę mięśniową. W tej kwestii pomógł mu Piotr Głuchowski, który wprowadził go w kulturystykę wyczynową. To dzięki niemu Słodkiewicz w rok zrobił 8kg suchej masy mięśniowej i zdobył pierwszy tytuł Mistrza Polski. Lista wszystkich startów tego zawodnika jest bardzo długa, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że na Mistrzostwach Świata w Moskwie stanął on na scenie z legendarnym 8-krotnym Mr. Olympia - Ronnie Colemanem!

Kulturysta Radosław Słodkiewicz i Ronnie Coleman zawody

Kulturysta Radosław Słodkiewicz - wymiary:

Wzrost180 cm

Waga w sezonie

113 kg
Waga poza sezonem128 kg
Klatka piersiowa140 cm
Biceps54 cm
Talia87 cm
Udo80 cm

 

Po więcej informacji o tym zawodniku zapraszamy na jego oficjalną stronę internetową!

Powrót

Pozostałe wpisy


Strongman Krzysztof Radzikowski - siłacz klasy światowej
Mathew Fraser - jeden z najlepszych zawodników CrossFit
Trójboista Andrzej Stanaszek - mały, silny człowiek
Kulturysta Radosław Słodkiewicz - inspiracja dla wielu

Nowości

darmowy
zwrot

ODZIEŻ NA
ZAMÓWIENIE

szybka
dostawa

Zapisz się do NEWSLETTERA
i otrzymaj 5% zniżki!

Informacje o sklepie

Adres email:

kontakt@athle.pl

Skontaktuj się z nami:

+48 535 299 510, +48  795 000 841

Moje konto

preloader