Crossfit na najwyższym poziomie - legendarny Rich Froning

Dodane przez Piotr Wnęk
Kategoria: Crossfit

Wczesna młodość i początek przygody z Crossfit

Rick Froning to sportowiec, który znany jest wielu milionom ludzi na całym świecie. Amerykanin jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem dyscypliny sportowej Crossfit. Urodził się 21 lipca 1987 roku w miejscowości Mount Clemens w stanie Michigan. Gdy miał 13 lat przeprowadził się do Cookeville, gdzie mieszka do dzisiaj. Już w młodości sport był dla niego ważną częścią życia. W szkole Walters State Community Collage grał w koszykówkę i odnosił sukcesy, ponieważ otrzymał sportowe stypendium. Potem rozpoczął studia na Tennessee Technical University i pracował jako strażak. Warto dodać, że w 2009 roku był asystentem trenera sportów siłowych na uczelni. Zainteresował się Crossfitem, a w 2010 roku został trenerem tej dyscypliny.

Zwycięstwa i osiągnięcia Ricka Froninga

Historia sławy i zwycięstw Ricka rozpoczęła się od przegranej. W 2010 roku na The CrossFit Games był drugi, a stracił mistrzostwo przez... linę. Walkę te możecie zobaczyć w tym filmie:

 

Po utracie złota Froning wziął się do ciężkiej pracy. Jest zawodnikiem, który rywalizację ma po prostu we krwi (bliska relacja z bratem była motywacją, aby dawać z siebie wszystko). Dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości i determinacji już w kolejnym roku wygrał te zawody. W latach 2011-2014 zawsze stawał na najwyższym stopniu podium The CrossFit Games. W 2015 roku postanowił zrezygnować z indywidualnych startów i zaczął startować w drużynie. Jako właściciel i członek drużyny Crossfit Mayhem Freedom wygrał Central East Regional i Crossfit Games w 2015 i 2016 roku. Jest on pierwszym zawodnikiem, który zdobył tytuł The Fittest Man On Eartch 4 razy z rzędu!!!

Parametry i wyniki Richa Froninga:

Wzrost175 cm (5.9)
Waga90kg (198lbs)
Przysiad ze sztangą216kg (475lbs)
Zarzut168kg (370lbs)
Podrzut139kg (305 lbs)
Martwy ciąg259kg (570 lbs)
Maksymalna ilość pociągnięć75
Fran2:13
Grace1:11

 

Historia tego zawodnika jest imponująca. W życiorysie Froninga można znaleźć wiele wzlotów i upadków. Zainteresowanych dokładniejszymi informacjami na jego temat odsyłamy do jego biografii  Pierwszy. Tajemnica Zwycięstwa. Z książki dowiecie się wielu ciekawych faktów o życiu tego sportowca, jego problemach życiowych czy podejściu do treningów. Polecamy ją nie tylko fanom Crossfitu, ale również osobom szukającym życiowej inspiracji.

Powrót

Pozostałe wpisy


Strongman Krzysztof Radzikowski - siłacz klasy światowej
Mathew Fraser - jeden z najlepszych zawodników CrossFit
Trójboista Andrzej Stanaszek - mały, silny człowiek
Kulturysta Radosław Słodkiewicz - inspiracja dla wielu

Nowości

darmowy
zwrot

ODZIEŻ NA
ZAMÓWIENIE

szybka
dostawa

Zapisz się do NEWSLETTERA
i otrzymaj 5% zniżki!

Informacje o sklepie

Adres email:

kontakt@athle.pl

Skontaktuj się z nami:

+48 535 299 510, +48  795 000 841

Moje konto

preloader