Strongman Krzysztof Radzikowski - siłacz klasy światowej

Dodane przez Piotr Wnęk
Kategoria: Strongman

Początki wielkiego siłacza

Strongman Krzysztof Radzikowski jest jednym z najlepszych siłaczy na świecie. Urodził się 18 sierpnia 1981 roku w Głownie, gdzie ukończył najpierw szkołę podstawową, a potem samochodową. Jednak największy wpływ na karierę Krzysztofa miały jego studia na Uniwersytecie Łódzkim na którym ukończył wychowanie fizyczne i zdrowotne, co związało go ze sportem. Potem rozpoczął pracę w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego, ale po cichu, od kilku lat pracował nad swoją sylwetką i marzył o starcie w zawodach kulturystycznych. Pewnego razu obejrzał w telewizji program "siłacze", w których startował Mariusz Pudzianowski. Zawody strongman zrobiły na nim ogromne wrażenie i już wiedział co chce robić.

Przygoda ze strongman

Krzysztof Radzikowski postanowił pojechać na jedne z zawodów siłaczy i właśnie wtedy w wieku 24 lat poznał Mariusza Pudzianowskiego, który miał stać się jego trenerem. Ten jednak nie ułatwił mu zadania i dał wyzwanie młodemu Krzysztofowi - miał on podnieść belkę o wadze 150kg. Zrobił to bez problemu i zdobył szacunek Pudzianowskiego, który dał mu swój numer telefonu, a jakiś czas później pomógł mu w przygotowaniach do zawodów. Radzikowski postanowił zrezygnować z bezpiecznej pracy na etacie, rozpoczął bardzo ciężkie treningi, które maiły doprowadzić do realizacji jego marzeń.

Początek wielkich osiągnięć Krzysztofa Radzikowskiego

Mariusz Pudzianowski okazał się świetnym mentorem i dzięki jego pomocy Krzysztof Radzikowski szybko się rozwijał. W 2005 roku młody Strongman zajął 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Strongman, które odbyły się w Starachowicach. Każdy kolejny występ sprawiał, że Radzikowski był coraz silniejszy i lepszy. Rok 2009 okazał się przełomowy, ponieważ osiągnął wtedy m.in.-1 miejsce w Piątym Pojedynku Gigantów, 2 miejsce na Mistrzostwach Europy Strongman, 2 miejsce w Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Belki na Litwie, 3 miejsce w Pucharze Świata Strongman Stone Design. Potem kariera Radzikowskiego nabrała jeszcze większego tempa, że trudno byłoby wymienić wszystkie jego osiągnięcia (dla zainteresowanych możecie je znaleźć tutaj).

Strongman Krzysztof Radzikowski - wymiary

Wzrost186 cm
Waga145 kg
Klatka piersiowa145 cm
Biceps56 cm
Udo80 cm

 

Strongman Krzysztof Radzikowski - rekordy życiowe

Wyciskanie sztangi na ławce300kg
Przysiad400kg
Martwy ciąg430kg

 

Tutaj zapraszamy do obejrzenia ciekawego wywiadu:

Powrót

Pozostałe wpisy


Strongman Krzysztof Radzikowski - siłacz klasy światowej
Mathew Fraser - jeden z najlepszych zawodników CrossFit
Trójboista Andrzej Stanaszek - mały, silny człowiek
Kulturysta Radosław Słodkiewicz - inspiracja dla wielu

Nowości

darmowy
zwrot

ODZIEŻ NA
ZAMÓWIENIE

szybka
dostawa

Zapisz się do NEWSLETTERA
i otrzymaj 5% zniżki!

Informacje o sklepie

Adres email:

kontakt@athle.pl

Skontaktuj się z nami:

+48 535 299 510, +48  795 000 841

Moje konto

preloader