Strongman Mariusz Pudzianowski - motywacja dla wielu sportowców

Dodane przez Piotr Wnęk
Kategoria: Strongman

Początki wspaniałego strongmana

Strongman Mariusz "Pudzian" Pudzianowski urodził się w Białej Rawskiej w 1977 roku. Swoją przygodę ze sportami siłowymi rozpoczął w 1990 roku w wieku 13 lat. Pierwszym jego startem były Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc, gdzie w wieku 16 lat wycisnął 160kg. W wieku 18 lat wyciskał już 205kg. Pudzian jest synem sztangisty - Wojciecha Pudzianowskiego, który był jego pierwszym trenerem. Oprócz sportów siłowych "Dominator" trenował też karate kyokushin, boks oraz rugby. W tej ostatniej dyscyplinie reprezentował zespół Budowlani Łódź.

Zawodnik strongman

Swoją sławę Mariusz Pudzianowski zyskał poprzez swoje osiągnięciom jako strongman. Debiut Pudziana na zawodach miał miejsce 1 maja 1999 roku w Płocku, wtedy jako 21 latek zajął II miejsce. Co ciekawe Pudzianowski następnego dnia tj. 2 maja 1999 roku wziął udział w zawodach w Skierniewicach, gdzie również zajął II miejsce. Widać było, że mimo braku techniki i znajomości poszczególnych konkurencji, młody sportowiec ma OGROMNY potencjał. Jeszcze w tym samym roku, wraz z Jarosławem Dymkiem, zdobył pierwszy medal dla Polski na Drużynowych Mistrzostwach Świata Par Strongman 1999.  Długo można by wymieniać sukcesy Pudziana, dlatego zainteresowanych dokładnymi danymi odsyłamy na bloga Dominatora z całą długą listą sukcesów.

Strongman Mariusz Pudzianowski - wymiary i rekordy życiowe:

Waga142 kg
Wzrost186 cm
Klatka
148 cm
Pas92 cm
Udo80 cm
Biceps56 cm
Przedramię45 cm

 

Przysiad ze sztangą380 kg
Wyciskanie sztangi na ławce290 kg
Martwy ciąg415 kg

 

MMA oraz działalność biznesowa

28 lutego 2009 roku w trakcie Piątego Pojedynku Gigantów Pudzianowski doznał kontuzji (zerwanie bicepsa) co wyłączyło go z zawodów na kilka miesięcy. Postanowił podjąć nowe wyzwanie i spróbować swoich sił w sportach walki. Jak wspomniano wcześniej, przez kilkanaście lat trenował karate oraz boks,  Swoją debiutancką walkę Pudzianowski stoczył 11 grudnia 2009 roku, z Marcinem Najmanem. Walka trwała 43 sekundy, a Marcin Najman został rozniesiony przez Dominatora silnymi kopnięciami i ciosami w parterze. Obecnie bilans Pudzianowskiego wynosi 12-6-0.

strongman mariusz pudzianowski vs marcin najman

Mariusz Pudzianowski jest także biznesmenem. W 2005 roku założył on Szkołę Ochrony Fizycznej Pudzian Academy, która zajmuje się ona przygotowaniem pracowników ochrony. Prowadzi także  salę bankietową, firmę transportową, a jakiś czas temu otworzył sklep, w którym sprzedaje koszulki ze swoim wizerunkiem.

10 ciekawych faktów o Mariuszu Pudzianowskim:

  1. Oblał maturę za pierwszym razem, ale udało mu się uzyskać świadectwo dojrzałości w trybie zaocznym.
  2. W 2008 roku ukończył studia wyższe uzyskując tytuł licencjata, a dwa lata później tytuł magistra w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi.
  3. Jako młody 23 letni chłopak trafił do więzienia. Został oskarżony o pobicie i kradzież łańcucha ze złota. W całym zajściu stanął w obronie bitego 18-latka. Jak twierdzi, do aresztu trafił przez miejscowego bossa.
  4. Po odsiedzeniu wyroku, parę lat później Pudzian odwiedził zakład karny oraz zorganizował w nim spotkanie resocjalizacyjne dal więźniów.
  5. Mariusz ma brata Krystiana. Razem założyli Pudzian Band - zespół wykonujący muzykę disco polo.
  6. Brał udział w 7. edycji "Tańca z gwiazdami" (doszedł do finału), czy 5. edycji "Jak oni śpiewają"
  7. Grał m.in. w filmach "Nie ma takiego numeru", "Sąsiady" oraz serialach np. "Niania", "Dziki", czy "Na Wspólne".
  8. Gościł w wielu programach telewizyjnych (Np. u Kuby Wojewódzkiego, Szymona Majewskiego).
  9. Był jurorem w programie "The Brain. Genialny umysł".
  10. Występował w reklamach np. ubezpieczenia samochodowe AXA Direct (2013 r.).

 

Mariusz Pudzianowski to wzór sportowca, który osiągnął sukces dzięki ciężkiej pracy, ogromnej determinacji i wytrwałości! Jest inspiracją i motywacją dla wielu osób, synonimem człowieka sukcesu.

Powrót

Pozostałe wpisy


Strongman Krzysztof Radzikowski - siłacz klasy światowej
Mathew Fraser - jeden z najlepszych zawodników CrossFit
Trójboista Andrzej Stanaszek - mały, silny człowiek
Kulturysta Radosław Słodkiewicz - inspiracja dla wielu

Nowości

darmowy
zwrot

ODZIEŻ NA
ZAMÓWIENIE

szybka
dostawa

Zapisz się do NEWSLETTERA
i otrzymaj 5% zniżki!

Informacje o sklepie

Adres email:

kontakt@athle.pl

Skontaktuj się z nami:

+48 535 299 510, +48  795 000 841

Moje konto

preloader